تبلیغات
اروم آنلاین | اخبار ارومیه | پایگاه خبری ، فرهنگی و ورزشی شمالغرب كشور
logo-samandehi

صاباح نیوز

آبشارآنلاین

دكتر جلال زاده: طی این سال ها صدای رسای امام حسین(ع) را نشنیدیم
دکتر وحید جلال زاده ، حاج وحید جلال زاده ، دکتر حاج وحید جلال زاده ، وحید جلال زاده ، دکتر ، حاج وحید ، جلال زاده

حاج وحید جلال زاده گفت: در طی این سال ها و در عزاداری ها، صداهایمان آنقدر بلند شده است كه صدای زیبا و گیرای امام حسین(ع) را نمی شنویم

جلال زاده كه در جمع عزاداران حسینی(ع) روستای جبل جیران ارومیه سخن میگفت، با اشاره به این مطلب در ادامه افزود: پیام عاشورا؛ ندای امام حسین(ع) در كالبد زمان است و این صدا همیشه و در همه جا قابل درك و فهم است.


وی گفت: اما متاسفانه در طی این قرون و اعصار، ما فقط در عزاداری ها ؛ صدای خود و صدای نوحه و زنجیرمان را بلند كرده ایم و ابعاد دیگر عزا داری را به فراموشی سپرده ایم.

دکتر وحید جلال زاده، حاج وحید جلال زاده، دکتر حاج وحید جلال زاده، وحید جلال زاده، دکتر، حاج وحید ،جلال زاده،

جلال زاده به كلام حضرت امام(ره) اشاره كرده و بیان نمود: اگر حضرت امام (ره) میفرماید، محرم و صفر را زنده نگه دارید ویا میفرماید ما هر چه داریم از محرم و صفر داریم؛ این بدان معنی است كه محرم و صفر پیام های بسیاری با خود دارد و ما محرم و صفر را باید با تمامی ابعاد و با همه پیام هایش زنده نگه داریم.

دکتر وحید جلال زاده، حاج وحید جلال زاده، دکتر حاج وحید جلال زاده، وحید جلال زاده، دکتر، حاج وحید ،جلال زاده،

جلال زاده با اشاره به اینكه نوحه خوانی و سینه زنی زیباست و موجب جلای روح و فزونی حب اهل بیت نبوت(علیهم السلام) در وجود آدمی میگردد، خاطرنشان كرد: در عین حال نباید از دیگر ابعاد عزاداری ها و فرصت های علمی و عملی عاشورایی غافل شویم.

جلال زاده گفت: نمیشود كه امام حسین(ع) انقلابی به این عظمت و بزرگی انجام داده باشد و این انقلاب خالی از هرگونه پیام و عاری از هرگونه فرهنگ خاصی بوده باشد و لذا عاشورا را باید با تمام پیام هایش بگیریم و فرهنگ خاص عاشورایی را باید با تمام وجود درك نماییم.

دکتر وحید جلال زاده، حاج وحید جلال زاده، دکتر حاج وحید جلال زاده، وحید جلال زاده، دکتر، حاج وحید ،جلال زاده،

جلال زاده بیان كرد: هرچند كه شاید این یك استعاره باشد ولی یك واقعیت وجود دارد و آن ای است كه پیام عاشورا و قیام امام حسین(ع) اختصاص به جغرافیا وخاص و یا زمان خاصی نداردو در نتیجه میتوانیم بگوییم كه صدای حضرت سیدالشهدا(ع) همچنان در كالبد زمان جاری است و این ما هستیم كه نوای نینوایی حضرت حسین(ع) را باید از اقطار زمان برگیریم و خود را و زنگی خود را با بند بند این پیام مطابق نماییم.

جلال زاده در تبیین پیام های عاشورایی امام حسین(ع) گفت: صدای رسای امام حسین(ع) چندین پیام با خود دارد كه من در اینجا به برخی از از پیام های مهم و اصلی آن اشاره میكنم.

او گفت: پیام اول عاشورا بدون شك یكی از فروع دین است كه اكنون به فراموشی سپرده شده و در جامعه رنگ خود را باخته است.جلال زاده اینگونه ادامه داد: این پیام همانا چیزی جز امر به معروف و نهی از منكر نیست.

مگر میشود كه حاكم جامعه اسلامی، یك میخواره سگ باز و بوزینه باز باشد و تمام سنن الهی پیامبر اسلام(ص) را فراموش كرده باشد و در دین بدعت نهاده باشد و فرزند رسول الله(ص) و فرزند(ع) ساكت بنشیند و به وظیفه خود عمل ننماید.

دکتر وحید جلال زاده، حاج وحید جلال زاده، دکتر حاج وحید جلال زاده، وحید جلال زاده، دکتر، حاج وحید ،جلال زاده،

جلال زاده در بیان پیام دوم عاشورا گفت: پیام دوم امام حسین(ع) گذشتن از همه چیز و تمامی دارایی ها و و گذشتن از جان شیرین كه همانا برتر و بالاتر از تمامی دارایی ها است در راه كلمه الله میباشد و ما همیشه باید به این مسئله توجه داشته باشیم كه اگر آنروز امام حسین(ع) از همه داشته ها و وجود گرانقدر خود و خانواده اش نمی گذشت، امروز هیچ نام و نشانی از اسلام  نبود و اسلام نیز همانند تمامی ادیان الهی تحریف میگردید.

امام حسین(ع) با گذشتن از تمام داشته ها و جان عزیز خود و فرزندان و اسیر شدن خانواده اش، اسلام را زنده نگه داشت تا دنیا بداند كه عدم تحریف اسلام ناب محمدی(ص)؛ حسین ابن علی(علیها السلام) است.

و ما نیز باید بدانیم كه این اسلام ناب، قائم به زنده نگه داشتن پیام های عاشورایی این قیام جهان شمول است.

جلال زاده به سومین پیام عاشورایی امام حسین(ع) اشاره كرده و گفت: پیام سوم  حضرت سیدالشهدا(ع) ، برپاداشتن نماز در زیر باران تیر و سنان است.

او گفت: نماز ستون دین است و همچنانكه اگر ستون دین نباشد، خیمه فرو میریزد. اگر نماز نباشد، خیمه دین فرو میریزد و برپا بودن دین قائم به این است كه نماز را برپای داریم .

استاندار سبق آذربایجان غربی گفت: آنچنان كه گفتم، سینه زنی و نوحه خوانی عالی بوده و موجب جلای روح و روان می باشد ولی در كنار این سینه زنی ها و نوحه خوانی ها بایدپیام عاشورا را زنده نگه داریمهرگز با یزیدی ها كنار نیاییم و نگذاریم كه این انقلاب حسینی مان بدست یزیدیان و نا اهلان و نامحرمان بیافتد.

دکتر وحید جلال زاده، حاج وحید جلال زاده، دکتر حاج وحید جلال زاده، وحید جلال زاده، دکتر، حاج وحید ،جلال زاده،

جلال زاده در انتهای بیاناتش به سخنان سفیر انگلستان در هندوستان اشاره كرده و گفت: سفیر انگلیس وقتی در هندوستان با هیات های عزاداری شیعیان در ماه محرم مواجه میشود، از چند وچون این عزاداری ها سوال میكند و بعد از اینكه میفهمد كه این اعمال جزیی از عزاداری های شیعیان برای مولی و اماشان حضرت حسین(ع) است. كسی را بین شیعیان میفرستد تا از این مسئله اطمینان پیدا كند كهاین عزاداری ها هیچ ضرری برای دولت انگلیس ندارد.

فرستاده سفیر برمیگردد و میگوید كه، خیر قربان عزاداری اینها هیچگونه ضرر و زیانی برای دولت بریتانیا ندارد.

و آنچه گه سفیر انگلیس در جواب میگوید، قابل تامل است. سفیر میگوید بگذار هر اندازه كه دوست دارند بر سر و روی خویش بكوبند و عزاداری كنند.

 جلال زاده درپایان گفت: هر عزاداری كه فاقد پیام باشد و فاقد روح عاشورایی باشد؛ جواب دشمنان غیر از این نیست و ما باید به عزاداری هایمان روح عاشورایی بدهیم تا عزاداری هایمان یك سینه زنی صرف و یا یك زنجیر زنی صرف نباشد.

شماره 1000 روزنامه آبشار
روزنامه آبشار چاپ یکشنبه 25 بهمن 94
آخرین مطالب
 • برگزاری جشنواره فرهنگی عترت ویژه کارکنان بانک مهر اقتصاد آذربایجان غربی
 • جدیدترین رتبه بندی دانشگاههای علوم پزشکی/دانشگاه علوم پزشکی ارومیه در جمع برترین ها
 • آگهی مناقصه عمومی روکش آسفالت جاده دسترسی حجاج فرودگاه ارومیه
 • «آگهی مزایده و فروش اموال غیرمنقول(نوبت دوم)» ششدانگ خانه در خیابان خیام ارومیه
 • توصیه هاشمی رفسنجانی به رد صلاحیت شده های انتخابات
 • همایش رسانه و دموکراسی در حسینیه فاطمه الزهرای سپاه تهران برگزار شد
 • آشنایی با الهه سرشار؛ فعال فرهنگی، علمی و اجتماعی شهر ارومیه
 • ماموستا هاشم آبادی: ایران تنها کشوریست که با اتحاد مذاهب اسلامی به مبارزه با ظلم می پردازد
 • فریاد برائت مردم استان در جای جای آذربایجان غربی از رژیم دژخیم آل سعود+تصاویر
 • قتل دختر عکاس اشنویه ای به خاطر عفت و مقاومت در برابر تجاوز
 • محورهای خبری سایت های اپوزیسیون برای تبلیغات علیه نظام جمهوری اسلامی
 • سردار خرّم در سال نوی میلادی با خانواده یک شهید ارمنی دیدار و گفتگو کرد+گزارش تصویری
 • گزارش تصویری راهپیمایی مردم ارومیه در محکومیت اعدام شیخ نمر
 • با دکتر محسن امامی حقوقدان جوان ارومیه ای بیشتر آشنا شویم
 • خبر فوری/شیخ نمر باقر النمر به شهادت رسید
 • صاباح نیوز
  اخبار را بدون سانسور بخوانید
  SabahNews.ir
  آبشار آنلاین
  نخستین روزنامه مجازی شمال غرب کشور
  AbsharOnline.ir
  اسپور نیوز
  نخستین سایت خبری ورزشی شمال غرب کشور
  SporNews.ir
  آفتاب
  هر روز با آفتاب شروع می شود
  Aftabir.com
  ارس تبار
  پایگاه خبری تحلیلی اصلاندوز
  ArasTabar.ir
  تبلیغات شما
  جهت سفارش تبلیغ در این مکان با ما تماس بگیرید
  YourSite adress
  اسپور نیوز

  بنیاد كودك ارومیه

  عصرخبر

  ذوالفقار نیوز

  دنیز نیوز

  کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به اروم آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.